İSTANBUL ŞİRKET VE TİCARET AVUKATI

İstanbul şirket ve ticaret avukatı olarak İstanbul başta olmak üzere Türkiye çapında faaliyet göstermekteyiz. Ticaret hukuku alanında yapılan çalışmalar farklılık göstermektedir. Bu alandaki uyuşmazlıklar İstanbul avukatı tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Ticaret hukukunun konusunu oluşturan olaylar hakkında çoğu kişi bilgi sahibi olmayabilir. Bu doğrultuda İstanbul avukatı olarak kişilerin hak ve yükümlülükleri hakkında müvekkillerimize yol göstermekteyiz.

Ticari hayatta faaliyet gösteren her kurum ve kuruluşun bir ticari unvanı bulunmaktadır. Ticaret unvanı, ticari hayatta taciri diğer tacirlerden ayırarak özgün tanınırlık sağlayan bir unvandır. Türk Ticaret Kanununda yapılan düzenlemelere göre, tacir sıfatını taşıyan her işletme kanuna uygun bir ticari unvan seçmek ve kullanmak zorundadır ayrıca ticari işletmeler ile ilgili olan tüm evrakların bu ticari unvanla hazırlanması gerekmektedir. Gerçek kişi tacirler ile tüzel kişi tacirlerin ticaret unvanı oluşturmaları farklı niteliktedir. Bununla birlikte işletmenin devri, işletmenin değiştirilmesi, ortaklardan birinin ayrılması veya yeni bir ortak alınması gibi durumlarda ticaret unvanının akıbetinin ne olacağı ve ne yapılması gerektiği önemlidir.

İstanbul Şirket ve Ticaret Avukatı Önemi

İstanbul şirket ve ticaret avukatı olarak ticaret hukuku alanındaki konularda müvekkillerimize hukuki destek sağlamaktayız. Ticaret hukuku alanında İstanbul avukatı ile çalışılması telafisi güç zararların önlenmesi adına önem arz etmektedir. Lakin her somut olay birbirinden farklı özellikler barındırmaktadır. İstanbul avukatı olarak her durum ve şarta göre yol izlenmektedir. Böylelikle müvekkillerimizin hak kayıplarının önüne geçilmektedir. Ticari hayatta yaşanılan sıkıntıların en az düzeyde hissedilmesi ve sağlıklı bir şekilde ilerlenmesi adına hukuki danışmanlık alınması önem arz etmektedir. Pek çok şirket hukuki anlamdaki yükümlülüklerini bilmemekte veyahut eksik bir şekilde yerine getirmektedir. Hal böyle olunca da pek çok sıkıntı ile karşılaşılması muhtemel hale gelmektedir. Bazı durumlarda ise istenilmeyen sonuçlarla da karşılaşılabilmektedir. Bu durumların önüne geçmek adına profesyonel destek alınması şirketlerin yararına olan bir davranıştır. Ticaret ve şirket hukuku alanındaki uyuşmazlıklarınız hakkında aşağıda bulunan iletişim bilgilerinden tarafımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Şirket ve Ticaret Avukatı İletişim Bilgileri: ‪0533 465 36 96‬

Hizmetlerimiz:

Yardıma mı ihtiyacınız Var ?