İstanbul Avukatının Faaliyet Alanı

İstanbul avukatının faaliyet alanı çeşitlilik göstermektedir. Ofisimizde genel olarak ceza hukuku, iş hukuku, aile hukuku, miras hukuku, ticaret hukuku, idare hukuku, icra ve iflas hukuku gibi temel alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu sayılan alanlardan hepsine bakılabileceği gibi yalnızca bir alanda da hizmet verilebilmektedir. İstanbul avukatının çok fazla alanda hizmet vermesinin sakıncaları bulunmaktadır. Zira bir avukatın bu kadar çok alanda bilgiye ve tecrübeye sahip olması her zaman mümkün olmamaktadır.

İstanbul avukatı olarak faaliyet göstermiş olduğumuz hukuk büromuzda her alan için ayrı avukat bulunmaktadır. Bu vesile ile müvekkillerin, hukuk alanında yaşamış olduğu sıkıntıların çözümü İstanbul avukatı olarak tarafımızca sağlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus avukat sayısının çokluğu değil niteliğidir. Zira hukuk bürolarında çalışan tüm avukatların aynı alanda uzmanlığa sahip olduğu sıkça rastlanılan durumlardandır. Bu nedenle İstanbul avukatı ihtiyacınızın bulunması halinde sayı, nitelik, bilgi ve tecrübe gibi kriterlerin tamına dikkat edilmeli ve seçimler bu şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi hak kayıplarının yaşanması ihtimali ortaya çıkmaktadır.

İstanbul avukatının faaliyet alanı olarak boşanma davaları ön plana çıkmaktadır. Boşanma davası olarak adlandırılmakta ise de; çoğu zaman tek bir dosya içerisinde birden çok talep ve dava bulunmaktadır. Zira kişiler sadece boşanmak istememekte olup aynı zamanda nafaka, maddi ve manevi tazminat isteyebilmektedir. Bunların haricinde tarafların eğer müşterek çocukları bulunması halinde velayetin de talep edildiği aşikardır. Bu gibi talepler aile mahkemesi hakimi tarafından değerlendirilirken birçok husus irdelenmektedir. Tarafların kusur durumu bunların en başında gelmektedir. Özellikle manevi tazminat taleplerinde tarafların kusur oranlarına bakılarak hükme varılmaktadır. İstanbul avukatı olarak boşanma davaları ve anılan boşanma davalarının feri niteliğindeki talepler tarafımızca yerine getirilmektedir.

Hizmetlerimiz:

Yardıma mı ihtiyacınız Var ?